Termin: 11 maja 2019, w godz. 10.00-16.30

Miejsce: Kraków, ul. Ćwikłowa 20e

Trener: Agata Olszak-Szymula

 

OPIS WARSZTATÓW:

 

Jak to jest być macochą? Już samo słowo nie kojarzy się najlepiej. Od razu stają nam przed oczami okrutne przybrane mamy Kopciuszka czy Królewny Śnieżki. Słownik języka polskiego też nie jest łaskawy i „traktuje nas po macoszemu”. A stereotyp złej macochy jest silnie zakorzeniony w naszym społeczeństwie. Potrzeba czasu, dużej samoświadomości oraz empatii, żeby mądrze ułożyć relacje w rodzinie patchworkowej. Również empatii dla samej siebie.

Na warsztatach, inspirowanych metodą NVC (Porozumienia Bez Przemocy), zastanowimy się, jaką rolę pełnimy lub chcemy pełnić w naszej rodzinie patchworkowej. Będziemy miały okazję odkryć swoje uczucia związane z rolą macochy. Zastanowimy się, jakie potrzeby za nimi stoją. Poznamy sposoby ich komunikowania, a także poszukamy strategii na ich zaspokojenie. Poznamy również sposoby na odgadywanie uczuć i potrzeb innych członków naszej rodziny patchworkowej. A przede wszystkim udzielimy sobie wzajemnie dużej dawki empatii i wsparcia w atmosferze zaufania i szacunku.

 

PROGRAM WARSZTATÓW:

 

  • Moja rola w rodzinie patchworkowej
  • Moje uczucia i potrzeby
  • Komunikacja z partnerem z przeszłością (zwłaszcza: jak reagować, kiedy partner działa w poczuciu winy i kiedy masz poczucie, że żyjecie w trójkącie z eks partnera)
  • Empatia dla siebie i innych członków rodziny
  • Strategie rozwiązań w wybranych sytuacjach

Czas trwania: 6 godzin zegarowych + ok 30 minut przerwy obiadowej

 

TRENER:

 

Agata Olszak-Szymula – trenerka rozwoju osobistego i komunikacji, coach. Ukończyła Studium Porozumienia Bez Przemocy (NVC), Akademię Mistrzów Treningu,  kurs Coachingu Transformacyjnego oraz Coachingu Ustawień Systemowych. W ramach własnej marki Strefa Relacji prowadzi warsztaty i sesje coachingowe. Pomysłodawczyni pierwszych w Polsce warsztatów dla macoch, które prowadzi od 2010 roku. Pierwsza edycja zaowocowała stworzeniem cyklicznej grupy empatii. Pracuje również indywidualnie z członkami rodzin patchworkowych w Krakowie oraz przez Skype. Prywatnie szczęśliwa mama Uli i Julka oraz macocha 16-letniej Zosi z 12-letnim stażem.

 

REKOMENDACJE:

„Szukałam takich warsztatów parę lat! To mega potrzebna grupa wsparcia, która pozwala nie czuć się samotną i odosobnioną w swoich sytuacjach życiowych".

Karolina

 

„W odnalezieniu się w roli macochy ogromnie pomógł mi kontakt z kobietami znajdującymi się w podobnej do mojej sytuacji. Podczas udziału w warsztatach czułam się rozumiana i akceptowana, mogłam dzielić się uczuciami w całej ich złożoności. Odkrywałam swój potencjał oraz swoje potrzeby, które uczyłam się komunikować w sposób przejrzysty i nie generujący konfliktów (metoda Porozumienia Bez Przemocy, NVC). Agata Olszak-Szymula, prowadząca warsztaty, skutecznie dbała o wspaniałą atmosferę spotkań, wykazując nieprzeciętną empatię oraz elastyczność w dostosowaniu programu warsztatów do potrzeb uczestniczek.”

Paulina

„Bezcenną okazała się możliwość wspólnej rozmowy i wymiany doświadczeń macoszek, ćwiczenia i trening, które uczą nas jak wyrażać emocje we właściwy sposób i pokazują drogę do rozwiązania problemu. Jednakże dla mnie, najważniejsza pozostaje kwestia prowadzącej warsztaty, trenerki, która zna problem od strony praktycznej, a nie teoretycznej i jej wielka EMPATIA dla nas wszystkich. Oby więcej takich coachów, a bylibyśmy zdrowsi!"       
                                                                                                                                                                           Monika                                                                                                                                                                                         

„Niezwykle cenna była dla mnie swoboda, jaka została przez Prowadzącą wprowadzona już na samym początku warsztatów. W dalszej części spotkania zaowocowało to możliwością otwarcia się, podzielenia się z innymi uczestniczkami trudnymi uczuciami. Czułam się przez wszystkich wysłuchana, nieoceniana i co najważniejsze rozumiana. Na warsztatach nauczyłam się, że wszystko można ze sobą pogodzić. Wystarczy dać sobie dużo zrozumienia, empatię i poznać świadomość własnych i cudzych potrzeb. Agata wskazała mi drogę, którą staram się zgłębiać i nią podążać. Bez tych warsztatów czułam się zagubiona w swoich uczuciach, teraz wiem gdzie jest światełko i podążam w jego stronę z ufnością i nadzieją na lepsze jutro."

Iza

 

„Wspaniały, inspirujący warsztat, na którym zobaczyłam, że są kobiety w takiej sytuacji jak ja i nauczyłam się, jak uznać siebie w patchworku ze wszystkimi emocjami i potrzebami".

Katarzyna

 

 

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Zapisy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. / tel:  604 085 911

Cena: 250 zł (w cenie ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek), zadatek bezzwrotny: 50 zł

 

    Termin: 11 maja 2019, w godz. 10.00-16.30 Miejsce: Kraków, ul. Ćwikłowa 20e Trener: Agata Olszak-Szymula   OPIS WARSZTATÓW:   Jak to jest być macochą? Już samo słowo nie kojarzy się najlepiej. Od razu...
       SPOTKANIE Z WEWNĘTRZNYM KRYTYKIEM   Każdy z nas go ma. To jest ten głos, który odzywa się w nas, wytykając nasze błędy, oceniając nasz wygląd czy porównując nas z innymi – oczywiście zawsze na...
      CZTERY KROKI DO POROZUMIENIA Czyli czym jest metoda „Porozumienia Bez Przemocy” Marshalla Rosenberga, zwana inaczej Komunikacją Empatyczną lub Językiem Serca   O metodzie tej usłyszałam po raz...
      JAK BYĆ EMPATYCZNYM RODZICEM? Z Agatą Olszak-Szymulą, mamą, coachem i trenerką komunikacji specjalizującą się w metodzie „Porozumienia Bez Przemocy”, rozmawia Kasia Skóra, właścicielka Klubu...
17. edycja warsztatów prowadzonych w oparciu o metodę Marshalla Rosenberga: NVC - Nonviolent Communication – Porozumienie Bez Przemocy z elementami Coachingu Transformacyjnego (4. edycja w Krakowie)...
Warsztaty dla rodziny Warsztaty dla szkoły Warsztaty dla biznesu  Warsztaty dla Ciebie