Cykl warsztatów dla rodziców i opiekunów opartych na metodzie "Porozumienia Bez Przemocy"
(moduł rozszerzony dla praktykujących)

Terminy: 22 i 29 października, 5 i 12 listopada 2018 w godz. 17.30-20.30 (pierwsze spotkanie do 21.00)

Miejsce: Kraków, Klub Malucha Tup-Tup, ul. Wiedeńska 108

 

Poznałaś/eś metodę „Porozumienia Bez Przemocy” i praktykujesz ją od jakiegoś czasu w domu, w przedszkolu lub szkole. Niektóre rzeczy być może Ci się sprawdzają i pozwalają pogłębić Twoją relację z dzieckiem lub podopiecznym. Mogą też pojawiać się momenty,w których czujesz bezradność i masz wątpliwości, czy to ma sens i czy to działa. Być może obwiniasz siebie za napady złości, a Twój wewnętrzny krytyk nie daje Ci spokoju. Starasz się podążać nową ścieżką, ale stare nawyki często biorą górę.
Zapraszam Cię na ten warsztat, który pomoże ci „osadzić się” w praktycznym stosowaniu „Porozumienia Bez Przemocy” w relacji z dzieckiem i samym sobą, a także pogłębić swoją wiedzę i poznać kolejne narzędzia. Na warsztacie będzie też miejsce na podzielenie się wszystkimi wątpliwościami, które chciałabyś/chciałbyś rozwiać i przestrzeń na zajęcie się trudnymi emocjami, które pojawiają się w Tobie, kiedy pełnisz rolę rodzica.

 

W TRAKCIE WARSZTATÓW:

 

• Przyjrzysz się głębiej złości – zarówno Twojej, jak i dziecka, poznasz jej rolę i znaczenie, odkryjesz myśli i przekonania, które mogą nasilać jej działanie, doświadczysz transformacji, która pozwoli Ci dotrzeć do głębszych potrzeb; poznasz również narzędzia pomocne we wspieraniu siebie i dziecka, kiedy pojawia się złość.
• Przy wspierającej atmosferze opartej na akceptacji i zaufaniu, będziesz mieć okazję przepracować to, co nazywamy potocznie „błędami” rodzicielskimi – to czego się wstydzisz lub za co się obwiniasz. Doświadczysz uzdrawiającej mocy empatii oraz transformacji poczucia winy i wstydu. Nauczysz się również przepraszać dziecko za coś, czego żałujesz (z pozycji osoby biorącej odpowiedzialność za siebie)
• Poznasz podstawy mediacji w duchu NVC, które będziesz miał/a okazję praktykować na wybranych przykładach w konfliktach pomiędzy dziećmi lub dzieckiem a inną osobą dorosłą (np. babcią, teściową, wychowawcą, drugim rodzicem)
• Poznasz również wachlarz możliwości i reakcji , które możesz zastosować w tych momentach kiedy odczuwasz brak dostępu do empatii.
• Podczas warsztatów omówimy też temat bycia dobrym rodzicem dla samego siebie.
Wyruszysz na spotkanie swojego „wewnętrznego dziecka”, a także odkryjesz i wzmocnisz tę część siebie, która posiada naturalne pokłady empatii, miłości i mądrości.

 

TEMATY SPOTKAŃ:

 

1. Złość moja i dziecka – transformacja złości, praca z przekonaniami (3,5 godziny)
2. Rodzic w poczuciu winy – transformacja poczucia winy i wstydu, wybaczanie sobie, przepraszanie (3 godziny)
3. Rodzic mediator – mediowanie konfliktów pomiędzy rodzeństwem, rówieśnikami a także pomiędzy dzieckiem a innymi dorosłymi (np. babcią, opiekunem, rodzicem, rówieśnikiem) (3 godziny)
4. Być rodzicem dla siebie – empatia dla „wewnętrznego dziecka” (3 godziny)

DLA KOGO?


• Dla osób, które znają podstawy metody „Porozumienia Bez Przemocy” (4 kroki,empatyczne słuchanie, minimum 8 godzin warsztatowych) i praktykują jakiś czas w relacji z dziećmi
• Dla osób, które ukończyły kurs podstawowy „Jak rozmawiać z dzieckiem?” lub inny kurs komunikacji empatycznej

METODY:


W trakcie warsztatów będziemy pracować w oparciu o scenki dialogowe, demonstracje, medytacje, pracę indywidualną, w parach i na forum.
Będziemy korzystać m.in. z metod: Porozumienia Bez Przemocy, Coachingu Transformacyjnego oraz metody Richarda Schwartza „System Wewnętrznej Rodziny”.

 

TRENER:

 

Agata Olszak-Szymula – trenerka rozwoju osobistego i komunikacji, coach. Absolwentka Studium Porozumienia Bez Przemocy, Akademii Mistrzów Treningu, Kwalifikacyjnego Kursu Pedagogicznego, kursu Socjoterapii i Coachingu Transformacyjnego. Zajmuje się m.in. tematyką rodzicielską, inspirując się nurtem Rodzicielstwa Bliskości, pedagogiką Jespera Juula, wiedzą z zakresu neurobiologii oraz metodą Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Prowadzi autorskie warsztaty komunikacji empatycznej „Jak rozmawiać z dzieckiem?”. Współpracuje z placówkami oświatowymi, m.in. Polskim Instytutem Montessori, prowadząc szkolenia dla kadry żłobkowej, przedszkolnej i szkolnej. Wykładowca na kierunkach z zakresu komunikacji interpersonalnej i metodyki wychowania w Galicyjskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Do pracy z uczestnikami warsztatów wnosi własne doświadczenie 5-letniej pracy terapeutycznej u Olgi Haller, a także własnej pracy rozwojowej, która trwa nieprzerwanie od 20 lat. Założycielka Strefy Relacji, w ramach której organizuje i prowadzi warsztaty oraz sesje indywidualne m.in. dla rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 6-letniej Uli, 3-letniego Julka i macocha 15-letniej Zosi.
www.strefarelacji.pl

 

OPINIE UCZESTNIKÓW:

 

Polecam Agatę jako świetnego coacha - pełnego uwagi, troski, zaangażowania i pozytywnej energii. Spotkania z nią dają duży spokój wewnętrzny, pozwalają zrozumieć siebie i często trudne relacje z bliskimi. Warsztaty to nie tylko "obgadywanie spraw",  ale przede wszystkim bardzo różnorodne ćwiczenia, scenki, które osobiście pozwalały mi zaglądać w głąb emocji swoich i emocji dzieci. Do Agaty przyszłam w związku z trudnościami z dzieckiem - jednak podczas procesu dotarłam do relacji z rodzicami, do pracy ze swoim wewnętrznym dzieckiem, do przyglądaniu się moim przekonaniom i stereotypom. Wszystko wymaga pracy nad sobą jeśli coś chcemy poprawiać - Agata pokazuje te "czułe punkty", nad którymi trzeba się pochylić, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Polecam każdemu kto nie radzi sobie z trudnymi emocjami, każdemu komu zależy na tworzeniu dobrych relacji - podczas spotkań sam odkryje wiele cennych wskazówek i podpowiedzi".

                                                                                                                                                                            Sylwia

"Warsztaty NVC to nie tylko teoria, a przede wszystkim praktyka. Polecam tym, którzy czują, że są w martwym punkcie, tym, którzy czują się samotni ze swoimi problemami. Znajdą tutaj dużo wsparcia, zrozumienia, życzliwości i inspiracji"

 

Gabriela

 

„Mimo że NVC i proces komunikacji na nim oparty były mi znane już wcześniej [od dawna stosuję ich elementy w pracy z Maluszkami], to dopiero te warsztaty zmusiły mnie do głębszych refleksji i pozwoliły spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. Trenerka – przesympatyczna i ciepła osoba, która potrafi wprowadzić na zajęciach przyjazną i nieskrępowaną atmosferę.”

                                                                                                                                                                             Kasia

 

 

CENA: 450 zł za cykl

CENA RABATOWA: 400 zł  w przypadku zapisu pary, dla rodziców Tup Tupa, dla uczestników innych warsztatów u Agaty, a także przy zapisie i wpłacie zaliczki do końca września

(zaliczka bezzwrotna 50zł, która jest potwierdzeniem rezerwacji)

ZAPISY:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

INFORMACJE MERYTORYCZNE: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

Cykl warsztatów dla rodziców i opiekunów opartych na metodzie "Porozumienia Bez Przemocy"(moduł rozszerzony dla praktykujących) Terminy: 22 i 29 października, 5 i 12 listopada 2018 w godz....
       SPOTKANIE Z WEWNĘTRZNYM KRYTYKIEM   Każdy z nas go ma. To jest ten głos, który odzywa się w nas, wytykając nasze błędy, oceniając nasz wygląd czy porównując nas z innymi – oczywiście zawsze na...
      CZTERY KROKI DO POROZUMIENIA Czyli czym jest metoda „Porozumienia Bez Przemocy” Marshalla Rosenberga, zwana inaczej Komunikacją Empatyczną lub Językiem Serca   O metodzie tej usłyszałam po raz...
      JAK BYĆ EMPATYCZNYM RODZICEM? Z Agatą Olszak-Szymulą, mamą, coachem i trenerką komunikacji specjalizującą się w metodzie „Porozumienia Bez Przemocy”, rozmawia Kasia Skóra, właścicielka Klubu...
13. edycja warsztatów prowadzonych w oparciu o metodę Marshalla Rosenberga: NVC - Nonviolent Communication – Porozumienie Bez Przemocy z elementami Coachingu Transformacyjnego (3. edycja w Krakowie)...
Warsztaty dla rodziny Warsztaty dla szkoły Warsztaty dla biznesu  Warsztaty dla Ciebie