Pracujemy w nurcie Coachingu opartego na Potrzebach (inaczej Coachingu Transformacyjnego) z wykorzystaniem metody Porozumienia Bez Przemocy oraz mediacji. Wiedzę i umiejętności z tej metody zdobyłyśmy na akredytowanym przez ICF kursie: "Coachingu opartego na potrzebach" z Pernille Plantener (coachem PCC ICF i trenerką NVC z Danii).

Ponad to Agata pracuje również w nurcie Coachingu Systemowego z użyciem figurek. Wiedzę i umiejętności w tym zakresie zdobyłam u Damiana Janusa podczas kursu "Coaching Systemowy".

CZYM JEST COACHING OPARTY NA POTRZEBACH?

Fot. Jakub Michniowski, na zdjęciu Agata w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie

Coaching oparty na potrzebach łączy tradycyjne narzędzia coachingowe, gdzie ważna jest skuteczność i skoncentrowanie na przyszłości oraz narzędzia z zakresu komunikacji empatycznej, które pozwalają klientowi dotrzeć do jego kluczowych wartości. Proces stawiania celów zostaje przy wsparciu coacha pogłębiony, tak, aby klient uzyskał większą świadomość swoich najważniejszych potrzeb. Dzięki temu decyzje, które klient podejmie, które będą bardziej ugruntowane i spójne z nim samym i będą stanowiły silną motywację do zmiany.
Coaching oparty na potrzebach to 5 ścieżek, którymi klient może podążać przy wsparciu coacha:

1. Potrzeby i wartości
2. Doświadczanie chwili
3. Obejmowanie cienia
4. Rozszerzanie pola widzenia
5. Wizualizacja przyszłości

 

 

CZYM JEST COACHING SYSTEMOWY?

Każdy z problemów, nad którym chciałbyś/chciałabyś pracować: zarówno biznesowy, jak i osobisty, może mieć źródło w Twoim systemie rodzinnym. Z pomocą metody Coachingu Systemowego, który wywodzi się z Ustawień Systemowych Berta Hellingera, można zobaczyć ukrytą dynamikę problemu, dotrzeć do jego źródła, a następnie wprowadzić rozwiązanie. Ustawienia pomagają wydobyć na jaw to, co w rodzinie wikła nas w losy innych członków, uniemożliwiając bycie w pełni sobą, bycie szczęśliwym i odnoszenie sukcesów. System rodzinny znacząco przyczynia się do tego kim jesteśmy i jak funkcjonujemy w relacjach zawodowych i prywatnych. W czasie ustawień obserwujemy nasz ludzki los, wpływ pokoleń na to, co nam się wydarza obecnie, widzimy porządki panujące w związkach. Obserwujemy relacje rodziców i ich przeniesienie na naszych partnerów czy partnerki, a co z kolei wpływa na relacje z dziećmi. Dlatego uwalniając się z uwikłań i nieświadomych blokad odzyskujemy zgodę na własny sukces. Pojawia się wolna przestrzeń dla nowego.

 

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIA DO PRACY INDYWIDUALNEJ:

- komunikacja

- relacje

- trudności w podjęciu decyzji, konflikt wewnętrzny

- rodzicielstwo

- rodzina patchworkowa

- równowaga pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym

- chęć zmiany na różnych obszarach

- szukanie celu i sensu w życiu prywatnym lub zawodowym

- złe nawyki

- radzenie sobie z trudnymi uczuciami (lęk, złość, wstyd, trauma)

- autokrytyka i inne

 

KOSZT SESJI:

250 zł za godzinę / 350 zł za półtorej godziny

Ilość sesji zależy od tematu i potrzeb klienta; średnio jest to od 4 do 12 spotkań 60 lub 90-minutowych.

 

MIEJSCE SESJI:

Kraków, ul. Łobzowska 10/2 - Agata (kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

Gdańsk, ul. Piastowska - Bożena (kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

Sesje mogą się również odbywać w wersji ONLINE.

 

REKOMENDACJE:

Na zdjęciu Bożena w Akademii Świadomego Człowieka w Gdańsku

"Kiedy pierwszy raz poszłam na spotkanie z Agatą, to głównym celem naszych sesji miała być nauka komunikacji bez przemocy. W trakcie naszych spotkań zaczęłam się jednak uczyć przede wszystkim siebie, swoich uczuć i potrzeb, z jakich one wynikają. Było to dla mnie niezwykłym odkryciem, iż u podstaw dobrej i skutecznej komunikacji z drugim człowiekiem leży przede wszystkim zrozumienie SIEBIE. Na początku bardzo trudno było mi stosować metody NVC, ale z czasem widzę jak wiele one przynoszą dobra i zmian na lepsze w moim życiu i relacjach.
Niezwykle też cennym doświadczeniem była dla mnie praca z przekonaniami, przede wszystkim tymi ograniczającymi. Agata nauczyła mnie formułowania nowych przekonań i pokazała jak z nimi pracować. Dzisiaj jest mi o wiele łatwiej zobaczyć, co stanowi dla mnie ograniczenie i je zmieniać.
Wierzę, że każdy z nas ma taki czas w życiu, kiedy się "budzi", odkrywa to kim jest i jaki jest, jednocześnie odrzucając te wszystkie elementy, które zostały nam "podarowane" przez rodziców, wychowawców, innych ludzi. Ten proces jest niezwykle trudny i warto mieć wówczas przy sobie dobrego przewodnika i nauczyciela - a takim zdecydowanie jest Agata. Dziękuję za całą wykonaną pracę razem ze mną".

Magda

"Polecam Agatę jako świetnego coacha - pełnego uwagi, troski, zaangażowania i pozytywnej energii. Spotkania z nią dają duży spokój wewnętrzny, pozwalają zrozumieć siebie i często trudne relacje z bliskimi. Sesje to nie tylko "obgadywanie spraw", ale przede wszystkim bardzo różnorodne ćwiczenia, scenki, które osobiście pozwalały mi zaglądać w głąb emocji swoich i emocji dzieci. Do Agaty przyszłam w związku z trudnościami z dzieckiem - jednak podczas rozmów dotarłyśmy do relacji z rodzicami, do pracy ze swoim wewnętrznym dzieckiem, do przyglądaniu się moim przekonaniom i stereotypom. Wszystko wymaga pracy nad sobą jeśli coś chcemy poprawiać - Agata pokazuje te "czułe punkty", nad którymi trzeba się pochylić, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Polecam każdemu kto nie radzi sobie z trudnymi emocjami, każdemu komu zależy na tworzeniu dobrych relacji - podczas sesji sam odkryje wiele cennych wskazówek i podpowiedzi."

Sylwia

"Spotkania u Agaty - zarówno te małżeńskie, jak i indywidualne, zmieniły bardzo wiele. Jestem bardziej wyrozumiała i mam więcej cierpliwości. Dlaczego? Bo nauczyłam się po pierwsze zwracać uwagę na potrzeby drugiej strony - męża, synka, czy syna mojego męża z pierwszego małżeństwa. A właściwie staram się potrzeć w ten sposób na każdego z kim rozmawiam - metoda Porozumienia bez Przemocy ku mojemu zaskoczeniu, sprawdza się też świetnie w budowaniu relacji zawodowych. Jeśli chodzi o relacje małżeńskie - wprost pytamy siebie, o jaką potrzebę chodzi, jaką konkretnie trzeba zaspokoić i dowiadujemy się dlaczego takie, a nie inne wyjście z sytuacji, postawa, czy rozwiązanie problemu preferuje druga strona. W ten sposób jest mniej nerwów, nieporozumień i zawiedzionych nadziei. Szczególnie pomogło mi jednak to, że nauczyłam pytać samą siebie "co we mnie gra" i nie karcić siebie za emocje. Spotkania z Agatą poleciłabym każdemu, kto chciałby nauczyć się przeżywać swoje emocje, zauważać je, nazywać, oswajać a potem... puszczać wolno. Jeszcze raz przesyłam podziękowania - za czas, cierpliwość, ciężką pracę, za stos chusteczek, za wspólne herbaty, za to że nauczyłam się pytać samą siebie o wiele kwestii i że otworzyłam na dalszy samorozwój. Jestem niewypowiedzianie wdzięczna."

Ania

 

"Praca z Agata była dla mnie bardzo ważna. Cotygodniowa konwencja wprowadziła w moje życie systematyczną pracę nad sobą i moimi relacjami rodzinnymi w roli partnerki i macochy. Przypomniałam sobie, jak stawiać granice, jak zadbać o siebie, swoje potrzeby. Pomogło to mi także odnaleźć swoja rolę i miejsce w rodzinie. Pracowałam nad uświadomieniem sobie moich emocji i potrzeb. Ważne dla mnie było to, że Agata ma podobne doświadczenie życiowe, tzn. sama jest macochą, więc potrafiła z łatwością zrozumieć moje problemy.
Teraz czuję, że mam większy wgląd w siebie. Czuję też, że moje relacje rodzinne są lżejsze i nie ma w nich takiego napięcia. Potrafię też odpuścić sprawy, na które nie mam wpływu, a które mnie wcześniej wyczerpywały. JESTEM WDZIĘCZNA ZA TEN WSPÓLNY, SUPER PRODUKTYWNY CZAS. Serdecznie polecam sesje z profesjonalną, empatyczną i cierpliwą Agatą."

Kinga

Warsztaty dla rodziny Warsztaty dla szkoły Warsztaty dla biznesu Warsztaty dla Ciebie