Sesje indywidualne w nurcie Empatii i Coachingu Transformacyjnego, luty-kwiecień 2021

"Praca z Agata była dla mnie bardzo ważna. Cotygodniowa konwencja wprowadziła w moje życie systematyczną pracę nad sobą i moimi relacjami rodzinnymi w roli partnerki i macochy. Przypomniałam sobie, jak stawiać granice, jak zadbać o siebie, swoje potrzeby. Pomogło to mi także odnaleźć swoja rolę i miejsce w rodzinie. Pracowałam nad uświadomieniem sobie moich emocji i potrzeb. Ważne dla mnie było to, że Agata ma podobne doświadczenie życiowe, tzn. sama jest macochą, więc potrafiła z łatwością zrozumieć moje problemy.
Teraz czuję, że mam większy wgląd w siebie. Czuję też, że moje relacje rodzinne są lżejsze i nie ma w nich takiego napięcia. Potrafię też odpuścić sprawy, na które nie mam wpływu, a które mnie wcześniej wyczerpywały. JESTEM WDZIĘCZNA ZA TEN WSPÓLNY, SUPER PRODUKTYWNY CZAS. Serdecznie polecam sesje z profesjonalną, empatyczną i cierpliwą Agatą."

Kinga

 

Cykl warsztatów „Słowa jak mosty, 7. edycja w Krakowie, listopad-marzec 2021

"Kurs komunikacji empatycznej 'Słowa jak mosty' okazał się ogromnie wartościowym doświadczeniem. Są to warsztaty, które wniosły w moje życie więcej wartości i korzyści niż jakikolwiek inny kurs rozwojowy, w jakim brałam udział. W relatywnie krótkim czasie rozwinęłam wiedzę zmieniającą życie, poprawiającą relacje ze sobą i innymi i pozwalającą lepiej rozumieć siebie i otoczenie w każdej dosłownie życiowej sytuacji. Krok po kroku Agata spokojnie i empatycznie prowadzi uczestników przez materiał i ćwiczenia, odpowiadając na pytania i podając przykłady. Każdy uczy się we własnym tempie, zgodnie z własnymi potrzebami i dynamiką własnej osobowości. Wsparcie grupy i wspólna „podróż” rozwojowa na kursie są bezcenne. Polecam uczestnictwo każdemu bez względu na etap rozwoju osobistego. To po prostu kurs dla wszystkich, którzy pragną żyć w sposób przemyślany, z otwartym umysłem i rozumieniem pełni i wartości człowieczeństwa. To kurs, który leczy duszę i otwiera serce".


                                                                                                                                                                    Joanna Michałowska

 

Cykl warsztatów „Słowa jak mosty, 6. edycja w Krakowie, czerwiec-wrzesień 2020

 

"Warsztaty 'Słowa jak mosty' to był piękny, pracowity i poruszający czas. Zrobiłam krok ku lepszemu zrozumieniu siebie i własnych uczuć. Agata, cudownie empatyczna trenerka, stworzyła atmosferę otwartości i zaufania. Moja grupa otoczyła mnie wsparciem i mądrością. Razem przeżyliśmy wiele momentów zadziwienia i wzruszenia. Każde spotkanie to była spora dawka wiedzy i praktyka. Bardzo wartościowe doświadczenie!"

"Idąc na warsztaty szedłem po narzędzia, a wyszedłem z większym kontaktem ze swoimi uczuciami, ze znajomością swoich potrzeb i większą znajomością siebie"

"Polecam wszystkim, którzy pragną widzieć owoce w komunikowaniu się z ludźmi, ale również ze sobą. Świadomość siebie i swoich potrzeb to pierwszy krok ku dobrej zmianie"

"Kurs konkretny, rzeczowy, rzetelny i głęboki. Dla osób, które chcą siebie poznać, zrozumieć i pokochać"

"Jeśli zastanawiasz się na wzięciem udziału, to proszę, żebyś już tego nie odkładał. Świat potrzebuje Ciebie prawdziwego / Ciebie prawdziwej"

"Warsztaty odmieniły moje spojrzenie i komunikację z innymi. Zacząłem dostrzegać potrzeby u innych, nauczyłem się słuchać z empatią. Zgłębiam moje uczucia i potrzeby. Dzięki temu moje życie stało się bogatsze, bardziej kolorowe i świadome"

 

Spotkania mediacyjne w nurcie NVC

„Spotkania z Agatą przebiegły w sympatycznej atmosferze. Jej profesjonalizm przejawiał się dużą uważnością i bezstronnością podczas spotkania mediacyjnego, pozwalał na wyraźne nazwanie potrzeb względem drugiej osoby, a także wyraźne odcięcie się od powstałych wcześniej interpretacji. Cele spotkań zostały zrealizowane."                                                                   

Rafał, HRBP pracujący w dziale personalnym jednej z czołowych firm retail

 

 

NVC w Biznesie i Życiu, maj 2019

„Dwugodzinny warsztat o komunikacji językiem Żyrafy i Szakala zarysował temat podejścia  do drugiego człowieka i jego potrzeb w organizacji biznesowej. W kilku symulacjach prowadząca pokazała jak stosować adekwatny do sytuacji język. Uświadomiło to uczestnikom, że jest to początek drogi do budowania satysfakcjonującej relacji. Warsztat jako wprowadzenie do tematu polecam każdemu".

                                                                                                     Edyta Michałowska, HR Generalist, Ericsson Sp. z o.o.

 

Cykl warsztatów „Słowa jak mosty, 4. edycja w Krakowie, marzec-czerwiec 2019

„Dzięki warsztatom zbliżyłam się do siebie, swojego przeżywania, rozpoznawania stanów emocjonalnych i potrzeb oraz zaakceptowania ich. Polecam te warsztaty wszystkim, którzy chcą lepiej komunikować się ze sobą i z innymi. Duży profesjonalizm Agaty oraz jej uważność na potrzeby grupy to duży atut tych warsztatów".

Magda

"Profesjonalny kurs, dzięki któremu zyskałam nowe narzędzia do pracy z moimi klientami podczas procesu coachingowego, jak również zyskałam możliwość głębszego przyjrzenia się i nazywania swoich potrzeb"

Beata Rudzińska, Akredytowany coach IC

"Warsztaty pomogły mi zaopiekować się moim 'wewnętrznym dzieckiem', uwolniły od toksycznego krytyka, pokazały jego nowe oblicze. Uświadomiły mi, że wszyscy mamy takie same potrzeby, że dzięki empatii możemy zbudować prawdziwy mosty"

Kasia

"W czasach kiedy autoagresja i przemoc jest codziennością, budowanie mostów jest konieczne. A jeśli to budowanie jest związane z robieniem kroku do siebie i kogoś, to właśnie zmienia się twój i innych świat. Mój się zmienił".

Dorota

 

Cykl warsztatów „Słowa jak mosty, 3. edycja w Krakowie, listopad 2018-marzec 2019

 

"Bardzo ciekawy kurs. Prowadzony w luźnej atmosferze, a zarazem przekazujący dobrze treść. Kurs nie na zasadzie wykładu, tylko treść plus dynamika: dużo ćwiczeń, które uzupełniały i dopełniały przekazane wiadomości. Dla mnie było to cenne doświadczenie. Kurs poszerzył znacznie mój horyzont, pozwolił nabrać nowych doświadczeń, lepiej poznać samego siebie, swoje emocje i potrzeby. Nauczył jak z empatią spojrzeć na siebie i innych. Polecam."

Andrzej

 

Cykl warsztatów "Bliżej dziecka, bliżej siebie", kurs dla zaawansowanych, I. edycja, październik-listopad 2018

 

"Warsztaty bardzo mnie zaskoczyły. Odkryłam kolejne część układanki i niezaspokojone potrzeby. Mam je teraz uświadomione, co pozwala mi na lepszy kontakt z sobą. Podczas 4 spotkań stworzyłyśmy wspólnotę i atmosferę zaufania. Była przestrzeń na trudne emocje, na śmiech, a co najważniejsze na docieranie do siebie. Agata dawała każdej z nas tyle przestrzeni i uwagi, ile potrzebowałyśmy. Mam ogromne poczucie bycia wziętą pod uwagę i szczere zainteresowanie tym, co we mnie".

Kasia

 

"Brakuje mi słów by wyrazić swoją wdzięczność, że mogłam wziąć udział w tych warsztatach. Wiele rzeczy było dla mnie nowych, wiele odkrywałam na nowo i widzę w sobie dużą zmianę. Przede wszystkim mam lepszy kontakt z emocjami, które są dla mnie trudne i powoli uczę się sobie z nimi radzić."

Ola

"Ogromnie polecam te warsztaty. Chcą dotrzeć do dzieci, najpierw docierasz do siebie, a potem relacje z dziećmi stają się łatwiejsze i przejrzystsze. Nauczyłam się akceptować ludzi takimi, jacy są, bez oceniania i etykietowania. Warsztaty pomogły mi w powolnym odkrywaniu siebie, przez co w większym stopniu przeżywania szczęścia".

Gosia

 

"Te warsztaty pomogły mi, aby na chwilę się zatrzymać i poobserwować siebie i moją relację z dzieckiem, mężem i innymi bliskimi osobami. Nauczyłam się kilku technik radzenia sobie z trudnymi sytuacjami konfliktowymi. Myślę, że te warsztaty będą początkiem mojej pracy nad sobą."

Agnieszka

"Poleciłabym te warsztaty każdemu, to w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze chce przyjrzeć się sobie i swoim zachowaniom. Dla mnie były kolejnym i myślę bardzo ważnym punktem wyznaczającym kierunek dalszej podróży ku sobie"

Kaja

 

Sesje indywidualne w nurcie Empatii i Coachingu Transformacyjnego, listopad 2017-maj 2018

"Spotkania u Agaty - zarówno te małżeńskie, jak i indywidualne, zmieniły bardzo wiele. Jestem bardziej wyrozumiała i mam więcej cierpliwości. Dlaczego? Bo nauczyłam się po pierwsze zwracać uwagę na potrzeby drugiej strony - męża, synka, czy syna mojego męża z pierwszego małżeństwa. A właściwie staram się potrzeć w ten sposób na każdego z kim rozmawiam - metoda Porozumienia bez Przemocy ku mojemu zaskoczeniu, sprawdza się też świetnie w budowaniu relacji zawodowych. Jeśli chodzi o relacje małżeńskie - wprost pytamy siebie, o jaką potrzebę chodzi, jaką konkretnie trzeba zaspokoić i dowiadujemy się dlaczego takie, a nie inne wyjście z sytuacji, postawa, czy rozwiązanie problemu preferuje druga strona. W ten sposób jest mniej nerwów, nieporozumień i zawiedzionych nadziei. Szczególnie pomogło mi jednak to, że nauczyłam pytać samą siebie "co we mnie gra" i nie karcić siebie za emocje. Spotkania z Agatą poleciłabym każdemu, kto chciałby nauczyć się przeżywać swoje emocje, zauważać je, nazywać, oswajać a potem... puszczać wolno. Jeszcze raz przesyłam podziękowania - za czas, cierpliwość, ciężką pracę, za stos chusteczek, za wspólne herbaty, za to że nauczyłam się pytać samą siebie o wiele kwestii i że otworzyłam na dalszy samorozwój. Jestem niewypowiedzianie wdzięczna."

Ania

 

 

"Komunikacja empatyczna dla opiekunów żłobków", warsztaty w ramach kursu Polskiego Instytutu Montessori, Warszawa, marzec 2018

„Zajęcia bardzo przyjemne. Świetna prowadząca. Chce kontynuować wiedzę tu zdobytą. Wiem, jak rozmawiać z dzieckiem i jak zauważać jego uczucia i potrzeby".

Aśka

„Warsztaty pomogły mi w mojej pracy z dziećmi. Będzie mi teraz łatwiej z nimi rozmawiać tak, aby do nich dotrzeć i je zrozumieć. Prowadząca pomogła mi także rozwiązać nurtujący mnie problem z dzieckiem ze szczególnymi potrzebami. Dziękuję".

Beata

 

„Warsztaty uświadamiają człowiekowi, jak ważne jest patrzenie na siebie w komunikacji, jak i widzenie drugiej osoby jako partnera do rozmowy. Jak ważne są potrzeby, które są motorem wszystkich naszych działań".

Julia

 

Cykl warsztatów „Słowa jak mosty, 2. edycja w Krakowie, listopad 2017-marzec 2018

„Formuła tych warsztatów pozwala na bycie w procesie, w przeciwieństwie do jedno- czy dwudniowego zagłębiania się w temat. Dla mnie było to miejsce i czas na słuchanie siebie i swoich potrzeb, a także na naukę wyrażania tego, co potrzebuję oraz wyrażania wdzięczności do siebie i innych. Nauczyłam się także rozpoznawać prawdziwe potrzeby innych. Warsztaty wpłynęły na moje życie rodzinne (lepsza komunikacja z mężem i dzieckiem), a także na większą świadomość tego, co mówię, myślę i czuję w pracy zawodowej. Zauważyłam też, że bardziej chcę zmieniać siebie, niż edukować innych. Mam więcej pokory. Nie przejmuję się również tym, że są wśród mnie ludzie, którzy nie stosują języka NVC. Potrafię słuchać wewnętrznego krytyka, nie biorąc wszystkiego do siebie jak kiedyś. Uczę się wdzięczności dla samej siebie".

Magdalena

 

„Na warsztatach nauczyłam się szacunku do samej siebie oraz rozpoznawania własnych potrzeb, nazywania ich i wyrażania w niekrzywdzący nikogo sposób. Mam teraz większą świadomość siebie i większy dystans do stresujących mnie sytuacji".

Barbara

 

Warsztaty „Być macochą i nie zwariować, marzec 2018, Warszawa

„Wspaniały, inspirujący warsztat, na którym zobaczyłam, że są kobiety w takiej sytuacji jak ja i nauczyłam się, jak uznać siebie w patchworku ze wszystkimi emocjami i potrzebami".

Katarzyna

 

„Szukałam takich warsztatów parę lat! To mega potrzebna grupa wsparcia, która pozwala nie czuć się samotną i odosobnioną w swoich sytuacjach życiowych".

Karolina

 

 

Warsztaty Jak rozmawiać z dzieckiem, XII edycja, październik-listopad 2017

„Wychodzę z warsztatów NVC niesamowicie wzmocniona. To było piękne doświadczenie móc uczyć się i dzielić troskami, smutkami, ale i radościami bycia mamą dwójki skarbów. Było dla mnie olśnieniem usłyszeć, że za emocjami stoją niezaspokojone potrzeb! Chcę być uważna i wyruszyć na ich poszukiwanie u siebie i u innych. Nie muszę być idealną, ale wystarczająco dobrą mamą. Byle z naładowanymi akumulatorami. Dziękuję!"

Magda

 

„Warsztaty były dla mnie bardzo pomocne. Wniosły w moje życie i mojej rodziny dużo lepszą formę komunikacji i budowania relacji. Uświadomiły mnie, jakimi narzędziami mam pracować, żeby budować DOM, w którym wszyscy będziemy się czuć dobrze".

Agnieszka

 

„Zaczęłam dostrzegać w swoim synku małego człowieka z dużymi problemami. To co dla mnie jest czymś błahym, dla niego to ogromna tragedia. Moją odpowiedzialnością jest pomóc mu nauczyć się radzić sobie z tymi emocjami".

Ela

 

„Warsztaty NVC to nie tylko teoria, a przede wszystkim praktyka. Polecam tym, którzy czują, że są w martwym punkcie, tym, którzy czują się samotni ze swoimi problemami. Znajdą tutaj dużo wsparcia, zrozumienia, życzliwości i inspiracji"

Gabriela

 

Sesje indywidualne w nurcie Coachingu Transformacyjnego, listopad-grudzień 2016

"Polecam Panią Agatę jako świetnego coacha - pełnego uwagi, troski, zaangażowania i pozytywnej energii. Spotkania z nią dają duży spokój wewnętrzny, pozwalają zrozumieć siebie i często trudne relacje z bliskimi. Sesje to nie tylko "obgadywanie spraw",  ale przede wszystkim bardzo różnorodne ćwiczenia, scenki, które osobiście pozwalały mi zaglądać w głąb emocji swoich i emocji dzieci. Do Agaty przyszłam w związku z trudnościami z dzieckiem - jednak podczas rozmów dotarłyśmy do relacji z rodzicami, do pracy ze swoim wewnętrznym dzieckiem, do przyglądaniu się moim przekonaniom i stereotypom. Wszystko wymaga pracy nad sobą jeśli coś chcemy poprawiać - Agata pokazuje te "czułe punkty", nad którymi trzeba się pochylić, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Polecam każdemu kto nie radzi sobie z trudnymi emocjami, każdemu komu zależy na tworzeniu dobrych relacji - podczas sesji sam odkryje wiele cennych wskazówek i podpowiedzi."

Sylwia

 

 

Sesje indywidualne w nurcie Coachingu Transformacyjnego, maj-czerwiec 2016

"Kiedy pierwszy raz poszłam na spotkanie z Agatą, to głównym celem naszych sesji miała być  nauka komunikacji bez przemocy. W trakcie naszych spotkań zaczęłam się jednak uczyć przede wszystkim siebie, swoich uczuć i potrzeb, z jakich one wynikają. Było to dla mnie niezwykłym odkryciem, iż u podstaw dobrej i skutecznej komunikacji z drugim człowiekiem leży przede wszystkim zrozumienie SIEBIE. Na początku bardzo trudno było mi stosować metody NVC, ale z czasem widzę jak wiele one przynoszą dobra i zmian na lepsze w moim życiu i relacjach.
Niezwykle też cennym doświadczeniem była dla mnie praca z przekonaniami, przede wszystkim tymi ograniczającymi. Agata nauczyła mnie formułowania nowych przekonań i pokazała jak z nimi pracować. Dzisiaj jest mi o wiele łatwiej zobaczyć, co stanowi dla mnie ograniczenie i je zmieniać.
Wierzę, że każdy z nas ma taki czas w życiu, kiedy się "budzi", odkrywa to kim jest i jaki jest, jednocześnie odrzucając te wszystkie elementy, które zostały nam "podarowane" przez rodziców, wychowawców, innych ludzi. Ten proces jest niezwykle trudny i warto mieć wówczas przy sobie dobrego przewodnika i nauczyciela - a takim zdecydowanie jest Agata. Dziękuję za całą wykonaną pracę razem ze mną".

Magda

 

Warsztaty „Być macochą i nie zwariować, październik 2016

"Bardzo ciekawe warsztaty – szczerze polecam udział w nich każdej kobiecie, która chce się odnaleźć w roli Macochy, albo jest przytłoczona sytuacją, albo czuje, że zmaga się z problemami nie do przeskoczenia. Dla mnie podzielenie się swoją historią i bycie wysłuchaną było bardzo cenne i dało mi poczucie wspólnoty. Uświadomiłam sobie, że nie jestem sama i że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać, gdy zabiorą się za niego kobiety, będące w podobnej sytuacji. Jestem Macochą dwóch chłopców (9 i 12 lat), mamy z mężem wspólną córeczkę (2,5). Udział w warsztatach dał mi świeże spojrzenie na moją rolę w rodzinie. Na pewno też pomogło obalenie różnych mitów na temat słowa „macocha” (np. skojarzenie ze złą Macochą Kopciuszka) . Tak, jestem Macochą i… bardzo się z tego cieszę! Dziękuję!"

Agnieszka

 

Warsztaty „4 kroki do porozumienia, czyli komunikacja konstruktywna w biznesie, czerwiec 2016

Poznanie NVC  otwiera w głowie i w sercu drzwi do rozwiązań, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Poznanie prostych mechanizmów opartych na potrzebach, zrozumienie mocy jaką daję empatia dla siebie i innych, pozwala nam inaczej spojrzeń na nasze relacje i uczy komunikacji budującej porozumienie".

Agnieszka Seweryn, Kierownik ds Rekrutacji i Planowania Karier, TESCO

 

Warsztaty uświadomiły mi że każdy z nas ma takie same potrzeby, a chęć ich zaspokajania jest motorem naszych działań".

Administrator Akademii TESCO

 

„Warsztaty te otworzyły moją głowę i serce na dostrzeganie własnych potrzeb oraz potrzeb innych. Pozwoliły mi spojrzeć na moje reakcje i innych z innej perspektywy"

Barbara Woźniak, Koordynator ds Programów Rozwojowych, TESCO

 

Dzięki warsztatom zrozumiałam, jak ważne jest znalezienie dla siebie empatii. Będę starała się docierać najpierw do swoich potrzeb zanim znajdę strategię w wybranej sytuacji"

Karolina Zadęcka, Kierownik ds Rekrutacji, TESCO

 

Warsztaty Być macochą i nie zwariować!, IV edycja, czerwiec 2016

Bezcenną okazała się możliwość wspólnej rozmowy i wymiany doświadczeń macoszek, ćwiczenia i trening, które uczą nas jak wyrażać emocje we właściwy sposób i pokazują drogę do rozwiązania problemu. Jednakże dla mnie, najważniejsza pozostaje kwestia prowadzącej warsztaty,  trenerki, która zna problem od strony praktycznej, a nie teoretycznej i jej wielka EMPATIA dla nas wszystkich. Oby więcej takich coachów, a bylibyśmy zdrowsi !" 

Monika

 

„Niezwykle cenna była dla mnie swoboda jaka została przez Prowadzącą wprowadzona już na samym początku warsztatów. W dalszej części spotkania zaowocowało to możliwością otwarcia się, podzielenia się z innymi uczestniczkami trudnymi uczuciami. Czułam się przez wszystkich wysłuchana, nieoceniana i co najważniejsze rozumiana. Na warsztatach nauczyłam się, że wszystko można ze sobą pogodzić. Wystarczy dać sobie dużo zrozumienia, empatię i poznać świadomość własnych i cudzych potrzeb. Agata wskazała mi drogę, którą staram się zgłębiać i nią podążać. Bez tych warsztatów czułam się zagubiona w swoich uczuciach, teraz wiem gdzie jest światełko i podążam w jego stronę z ufnością i nadzieją na lepsze jutro."

Iza

 

Dostałam bezcenne wskazówki dla początkującej macochy i budowania relacji z pasierbem, które umocniły mnie w pewności, że jestem na dobrej drodze, by zbudować relacje w której będą brane pod uwagę potrzeby wszystkich stron".

Magda

 

Warsztaty Jak rozmawiać z dzieckiem, VII edycja, maj-czerwiec 2016

Warsztaty prowadzone w profesjonalny sposób, który potrafił mnie otworzyć i sprawił, że mogłem swobodnie mówić o emocjach. Warsztaty zwiększyły moją świadomość, jaką moc ma dawanie empatii drugiej osobie" 

Rafał

 

Warsztaty przebiegają w miłej i przyjemnej atmosferze. Uczą relacji, nie tylko z dziećmi. Cenne dla mnie były ćwiczenia praktyczne, bezpośredni kontakt z prowadzącą i osobne podejście do każdego uczestnika. Zdecydowanie polecam".

Joanna

 

Warsztaty pokazują nowe spojrzenie w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, bliskimi, a także z samym sobą. Pozwalają wyjść ze schematów. pokazują jakie skutki mogą one wnieść w nasze życie. Cenne dla mnie było przełożenie metody na praktyczne sytuacje z życia oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami"

Sylwia

 

Bardzo dobrze skomponowane i przeprowadzone warsztaty. Pozwoliły mi upewnić się, że dziecko z własnym zdaniem, to dziecko szczęśliwe, a wychowanie to nie tresowanie. Myślę, że podane narzędzia pozwolą na głębszy i bardziej partnerski kontakt z dzieckiem.

Malwina, psycholog

 

Warsztaty pomogły mi zrozumieć, jak działa siła empatii oraz na nowo znaleźć radość z macierzyństwa.

Karolina

 

Warsztaty Jak rozmawiać z dzieckiem, VI edycja, maj-czerwiec 2015

Warsztaty pomogły mi w poznaniu komunikacji - metody mającej na celu budowanie relacji z dzieckiem z poszanowaniem własnych, jak i dziecka potrzeb. Nauczyły mnie mówienia o swoich potrzebach, sygnalizowaniu ich dziecku i uczenia go mówienia o swoich potrzebach oraz o dawaniu sobie i innym empatii. I przyniosły mi ulgę, że mamy prawo do błędów.

Ola

 

Warsztaty nauczyły mnie słuchać siebie i słuchać moich dzieci. Odkryciem jest, że nie trzeba być zawsze konsekwentnym, a nasze granice zmieniają się. Mottem pozostanie dla mnie to, że lepiej mieć Relację niż Rację.

Marcin

 

Dużo praktycznych przykładów do wykorzystania na co dzień, podbudowane teorią NVC w fajnym wydaniu, profesjonalnie podane, w miłej atmosferze.

Krzysztof

 

Ciekawe warsztaty, dają siłę i motywację do prawdziwego wychowania z naszego punktu widzenia.

Gosia

 

Szkolenie „Komunikacja interpersonalna dla nauczycieli, kwiecień 2015

Niesamowicie ciekawie prowadzone warsztaty, w miłej atmosferze. Są rodzajem terapii. Nauczyłam się nowych sposobów rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz zrozumiałam, jak ważna jest komunikacja pełna empatii. Dziękuję za to.

Jola, pedagog

 

„Warsztaty pomogły mi zrozumieć emocje, którymi kierujemy się w relacjach z innymi. Po warsztatach łatwiej będzie mi postawić się na miejscu drugiej osoby i rozwiązywać konflikty. Cenne dla mnie były ćwiczenia i sposób prezentacji, luźna forma zajęć i dyskusje z uczestnikami.

Guś, pedagog

 

„Warsztaty przypomniały mi o tym, jak ważna jest dobra komunikacja i że to od niej zależą nasze relacje i to co dobrego może z nich wyniknąć.

Maja, pedagog

 

„Dowiedziałam się wiele o sobie samej, o swoich możliwościach empatii i wykorzystania jej w pracy.

Kasia, pedagog

 

Bardzo ciekawe warsztaty. Pozwoliły mi popatrzeć na siebie i swoje emocje z innej strony. Dowiedziałam się, jak istotna są komunikaty i wyrażanie siebie w relacjach z innymi.  Cenna dla mnie była Swobodna atmosfera pełna życzliwości, ćwiczenia praktyczne, otwartość prowadzącej.

Kasia, pedagog

 

Warsztaty pomogły mi zrozumieć, jak ważne jest mówienie wprost o swoich potrzebach, nie tylko zwracanie uwagi na potrzeby innych".

Ania, pedagog

 

Polecam zajęcia prowadzone przez panią Agatę Olszak-Szymulę. Wnoszą nowe umiejętności pomagające w nawiązaniu porozumienia bez przemocy. Gotowe metody wytłumaczone w przystępny sposób. Podobał mi się również sposób prowadzenia zajęć: dużo ćwiczeń, które pomogły utrwalić wiedzę".

Monika, pedagog

 

Szkolenie pozwoliło mi rozpoznać własne reakcje, które utrudniają mi i innym porozumienie i kontakt. Poznałam nowe narzędzia, które pomagają w nawiązaniu porozumienia. Cenny był dla mnie sposób prowadzenia zajęć w formie warsztatowej, aktywizacja uczestników, ćwiczenia i praktyczne scenki. Bardzo przydatne zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Prowadząca - ciepła i empatyczna osoba, słuchająca i bardzo dobrze przygotowana".

Monika, pedagog

 

Warsztaty Jak rozmawiać z dzieckiem, V edycja, marzec-kwiecień 2015

Sposób komunikacji, który powinien być stosowany w każdej szkole i przedszkolu.

Anna Tomczyk, Open Future International School

 

Warsztaty otwierają drogę do szczęśliwego rodzicielstwa opartego na większej pewności siebie, jasności i głębszej relacji z własnym dzieckiem.

Justyna

 

Bardzo wartościowe warsztaty, budujące samoświadomość, uważność na siebie i innych. Szczególnie cenne praktyczne przykłady i sytuacje z życia, inspirujące ćwiczenia i materiały, a to wszystko w życzliwej, bezpiecznej, pełnej zaufania atmosferze.

Ania

 

Warsztaty polecam dla rodziców, opiekunów, osób chcących poznać metodę NVC. Teoria połączona z ćwiczeniami praktycznymi . Prowadzone przez profesjonalną terenerkę.

Gosia, trener

 

Dzięki warsztatom poznałam moim zdaniem najlepszą metodę komunikacji, która pozwoli na wspieranie dziecka w rozwoju, na pielęgnowanie relacji rodzinnych, na szanowanie siebie, swoich potrzeb, potrzeb dziecka i innych ludzi. Bardzo polecam!.

Magda

 

Warsztaty Być macochą i nie zwariować!, III edycja, marzec 2015

Warsztaty dały mi lepszy wgląd w to, jak na wiele sposobów można być macochą. Wymiana doświadczeń, wysłuchanie różnych historii daje ogromną siłę i wsparcie.

Ania

 

Podczas warsztatów nauczyłam się metody komunikacji i wyrażania własnych uczuć, empatii dla męża i zrozumienia potrzeba wszystkich członków rodziny.

Monika

 

Szkolenie „Komunikacja oparta na empatii – nie tylko dla coachów”, luty 2015

„Gdybym miała w dwóch słowach podsumować warsztaty „Komunikacja oparta na empatii – nie tylko dla coachów”, to powiedziałabym AUTENTYCZNOŚĆ i INSPIRACJA.
AUTENTYCZNOŚĆ, ponieważ dla mnie, Agata i Marta, to osoby „wypełnione” metodą NVC. Promieniująca od nich wiara w NVC, szacunek do metody, a przede wszystkim stosowanie jej w każdym momencie warsztatów, zaspokajały moją potrzebę autentyczności i spójności.
INSPIRACJA metodą i chęć dalszego poznawania jej, jest tym, z czym z warsztatów wyszłam. Niezwykle przejrzysta a jednocześnie zróżnicowana struktura warsztatów, umożliwiająca sukcesywne ćwiczenie nowo poznanych technik, zaspokoiła moją potrzebę jasności, sensu, inspiracji i radości.
Nie sposób wymienić wszystkich korzyści, które wyniosłam z tych warsztatów. Na koniec może powiem o jednej – zrozumiałam, że kiedy pół dnia spędzam z moim narzeczonym na kanapie, to nie dlatego, że jestem leniem, tylko z powodu tego, że mam potrzebę odpoczynku i bliskości;)”

Asia, coach i trener

 

„Dziękuję za możliwość uczestnictwa w warsztatach wprowadzających do NVC.  Czas tego szkolenia był wyjątkowy nie tylko dzięki tematowi, który pozwala na lepsze poznanie siebie samego, nazwanie emocji, barier, jakie wnosimy do bycia z innymi osobami, ale przede wszystkim poprzez profesjonane podejście pani Marty i Agaty, prowadzących to szkolenie. Otwarcie na osobę, indywidualne podejście do potrzeb uczestników, dająca się odczuć akceptacja, zrozumienie dla słabości i lęków, dialog z grupą i oczywiście radość z sukcesów grupy to jedne z ważniejszych cech trenerek. Na szkoleniu czułam się zrelaksowana i zaopiekowana, a po szkoleniu miałam wiele do przemyślenia i szybko widziałam efekty zmiany w podejściu do trudnych rozmów. Weekend w Mentorze, był dobrym pierwszym krokiem na ścieżce języka mądrej żyrafy. Cieszę się na ciąg dalszy jak małe dziecko :)”

Agnieszka

 

„Dla mnie warsztaty były świetnie przygotowane i poprowadzone. Trenerki pozwalały w trakcie licznych ćwiczeń doświadczyć działania NVC na własnej skórze, co było bardzo cennym doświadczeniem. Dzięki temu, że ilość materiału i czas na wypróbowania poszczególnych technik był optymalnie dobrany, wychodząc z warsztatu miałem poczucie pełnej jasności. Dzięki temu już w poniedziałek po szkoleniu zastosowałem elementy NVC w mojej pracy na sali szkoleniowej i widziałem pozytywne tego efekty. Polecam warsztat dla każdego doświadczonego trenera i coacha”.

Piotr, coach i trener

 

„Zajęcia z komunikacji opierającej się na empatii wniosły nową jakość do mojego życia zarówno zawodowego jak i prywatnego. Te dwudniowe warsztaty należy traktować jako wstęp do metody NVC, który pokazał mi obszary do rozwoju i jednocześnie zachęcił do dalszej eksploracji tego tematu. Ze szkolenia wyszedłem zafascynowani językiem żyrafy jednocześnie ze świadomością, iż przez większość swojego dotychczasowego życia siedział we mnie szakal, który skutecznie utrudniał mi komunikację z innymi ludźmi. Szakala po dwóch dniach się nie pozbędę, ale będę umiał go rozpoznać, jednocześnie zaprzyjaźniając się z żyrafą”.

 Stanisław, coach i trener

 

„Dla mnie warsztaty były niezwykłym przeżyciem. Dwa dni z metodą NVC sprawiły, że dostałam odpowiedzi na pytania, które od bardzo dawna tkwiły nierozwiązane w mojej głowie. Wiele emocji w trakcie i poczucie otwarcia na nową jakość "po" warsztatach, bo wiedza i świadomość, którą zdobyłam odmieniła moje spojrzenie na relacje z bliskimi mi ludźmi”.

Justyna

 

„Po warsztatach jestem zafascynowana językiem żyrafy.  4 kroki komunikacji wg metody NVC pomogły mi zrozumieć, że pod uczuciami, które odczuwamy wszyscy, kryją się nasze zaspokojone lub niezaspokojone potrzeby. A jeśli ktoś się często złości na jakąś osobę, to polecam ćwiczenie „obraz wroga”, dzięki któremu "wchodząc w buty naszego wroga" zaczynamy rozumieć jego potrzeby, a nasza złość słabnie”.

Dominika

 

Szkolenie „Komunikacja interpersonalna dla nauczycieli”, maj 2014 oraz styczeń 2015

„Pragniemy podkreślić szczególne walory merytoryczne przeprowadzonych zajęć, atrakcyjne metody pracy oraz profesjonalizm i kulturę osobistą prowadzącej, które zostały bardzo wysoko ocenione w ankietach ewaluacyjnych przez uczestników kursu. Z przyjemnością polecamy panią Agatę Olszak-Szymulę jako rzetelnego, skutecznego i doświadczonego trenera”.

Łukasz Olszak, Dyrektor Galicyjskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

 

Cykl szkoleń dla nauczycieli „Przez Empatię do Porozumienia”, listopad-grudzień 2014

„O wysokim poziomie szkoleń świadczy merytoryczne przygotowanie Agaty Olszak-Szymula, jej entuzjazm, elastyczność oraz zaangażowanie w przeprowadzenie warsztatów, a także świetnie przygotowane różnorodne materiały szkoleniowe. Program i sposób zajęć w pełni spełniał nasze oczekiwania a bogate doświadczenie trenerki, rzetelność i profesjonalne podejście do szkoleń dały gwarancję zadowolenia uczestników. Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani ze współpracy”.

Justyna Sikorska Grzyb, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 2

 

Warsztaty „Jak rozmawiać z dzieckiem?”, IV edycja, listopad- grudzień 2014

„Warsztaty były dla mnie niezwykłym przeżyciem, dowiedziałam się, jak bardzo moje uczucia i emocje mają wpływ na dziecko. Pozwoliły mi dostrzec, jak mało uwagi poświęcam sobie i swoim emocjom. Dały mi nadzieję na lepsze relacje z moim wrażliwym synem. Po warsztatach mam o wiele więcej cierpliwości, chęci zrozumienia i wysłuchania dziecka. Potrzeby moje i moich bliskich stały się dla mnie priorytetem”.

Dagmara

 

„Kroczenie drogą NVC daje mi pewność i siłę w kontaktach z dzieckiem. Praktykując NVC mam pewność, że nie zamykam się na potrzeby swoje i innych ludzi”.

Basia

 

„Warsztaty są doskonałym sposobem na spotkanie innych osób chcących się rozwijać, dbających o to by bliscy dobrze się czuli, a przede wszystkim dbających o siebie”.

Aneta

 

„Warsztaty pomogły mi dotknąć na żywo to, co do tej pory czytałam tylko w książkach i utwierdziły mnie, że wychowanie dziecka to praca, ale nad sobą”.

Dominika

 

„Świeżość, chęć doskonalenia, praktykowania NVC w życiu. Zmień siebie, zmienisz świat – to wyniosłam z warsztatów. Dziękuję za przekonanie męża, że dziecko to nie ‘dominator’”.

Anna

 

„Warsztaty są dla mnie przystankiem, na którym wysiadłam świadomie i na którym chcę spędzić więcej czasu. Chcę poznać siebie i swoje potrzeby, aby dalej podróżować”.

Sylwia

 

„Dotarła do mnie teoretycznie i praktycznie, jak ważna i cenna jest otwartość na zmiany. Po tych warsztatach wiem, że to dobra droga”.

Justyna

 

„Warsztaty spełniły moje oczekiwania co do zaspokojenia potrzeb: wspólnoty, przynależności, rozwoju, autentyczności, wsparcia, otwartości. Wciąż uczę się akceptacji. Pomogły mi w utwierdzeniu się w przekonaniu, że chce propagować ideę NVC i praktykować”.

Asia

 

„Warsztaty uświadomiły mi, że wychowanie dziecka to przede wszystkim praca nad sobą, a także że nasze dziecko jest naszym partnerem, które ma takie samo prawo do wyrażania siebie i swoich potrzeb jak osoba dorosła”.

Rafał

 

„Warsztaty pomogły mi uświadomić sobie, że wszystko zaczyna się od moich potrzeb i emocji. Pomogły mi skupić większą uwagę na tym, co czuje moje dziecko. Dziękuję”.

Dorota

 

Warsztaty „Jak rozmawiać z dzieckiem?”, III edycja, wrzesień-październik 2014

„Warsztaty powodują, że zmienia się sposób myślenia, a potem działania w zakresie dobrego rodzicielstwa. Mamy inny kontakt z dzieckiem, lepiej się rozumiemy, lubimy, współpracujemy, przez co stajemy się prawdziwą rodziną, prawdziwymi przyjaciółmi”.  

Agnieszka

 

”Bardzo dziękuję za zorganizowanie warsztatów, które uświadomiły mnie i naprowadziły na ''drogę dobrych relacji'' z dzieckiem. Mam świadomość, że potrzeba jeszcze czasu  aby wdrożyć to, bo wielkie zmiany nie zachodzą z dnia na dzień. W każdym bądź razie, jestem bardzo wdzięczna za wskazanie mi drogi”.

Ewa

 

Warsztaty „Jak rozmawiać z dzieckiem?”, I edycja, marzec - maj 2014

„Bardzo polecam: kameralnie, sympatycznie, szczerze, uczciwie, bez oceniania, bez krytyki, na wesoło a czasami z ciarkami na plecach (w moim przypadku nawet ze łzami w oczach). Zawsze chciałam być idealną mamą. Teraz po warsztatach wiem, że nawet gdy popełnię jakiś błąd, kiedy czasem odpuszczę i tak jestem najlepszą mamą, jaką mogłyby mieć moje dzieci :) Teraz jestem mamą, nianią, żoną patrzącą w nowy sposób na bliskich. Jestem sobie wdzięczna za to, że znalazłam czas aby uczestniczyć w warsztatach. Dzięki nim poczułam się prawdziwym człowiekiem.”  

Monika 

 

„Mimo że NVC i proces komunikacji na nim oparty były mi znane już wcześniej [od dawna stosuję ich elementy w pracy z Maluszkami], to dopiero te warsztaty zmusiły mnie do głębszych refleksji i pozwoliły spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. Trenerka – przesympatyczna i ciepła osoba, która potrafi wprowadzić na zajęciach przyjazną i nieskrępowaną atmosferę.”  

Kasia

 

Szkolenie „Komunikacja empatyczna w relacjach z dziećmi” dla rodziców i pedagogów przedszkolnych, listopad 2011

„W trakcie szkolenia zostały przedstawione zasady NVC, poparte ćwiczeniami. Spotkanie dało możliwość dzielenia się doświadczeniami i przemyśleniami dotyczącymi komunikacji z dziećmi i konfrontowanie ich z zasadami NVC. Warsztaty były przeprowadzone w sposób profesjonalny, łączący cele z oczekiwaniami grupy. Spotkanie uświadomiło konieczność ciągłego wzmacniania umiejętności komunikacyjnych ułatwiającymi budowanie relacji z dziećmi w oparciu o wzajemny szacunek i zrozumienie. Z całym przekonaniem mogę polecić szkolenia prowadzone przez Panią Agatę.”

Grażyna Piotrowska, Dyrektor Przedszkola Językowo – Artystycznego w Liszkach „Mała Akademia”

 

Warsztaty i grupa empatii dla macoch, I edycja, 2010 -2013

 „W odnalezieniu się w roli macochy ogromnie pomógł mi kontakt z kobietami znajdującymi się w podobnej do mojej sytuacji. Podczas udziału w warsztatach czułam się rozumiana i akceptowana, mogłam dzielić się uczuciami w całej ich złożoności. Odkrywałam swój potencjał oraz swoje potrzeby, które uczyłam się komunikować w sposób przejrzysty i nie generujący konfliktów (metoda Porozumienia Bez Przemocy, NVC). Agata Olszak-Szymula, prowadząca warsztaty, skutecznie dbała o wspaniałą atmosferę spotkań, wykazując nieprzeciętną empatię oraz elastyczność w dostosowaniu programu warsztatów do potrzeb uczestniczek.”

Paulina 

 

 „Na warsztaty dla macoch trafiłam jako początkująca macoszka, dzięki czemu uniknęłam wielu błędów i rozczarowań, które pojawiają się przy okazji takiej roli życiowej. Dzięki świetnemu doborowi tematów przez prowadzącą Agatę mogłam nie tylko lepiej odnaleźć się w nowej sytuacji, ale również lepiej zrozumieć partnera i dzieci. A możliwość rozmowy i wymiany doświadczeń z dziewczynami będącymi w takiej samej sytuacji jak ja, była po prostu bezcenna.”

Gosia

 

Warsztaty „W języku żyrafy” dla uczniów 

„Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wykazują duże zaciekawienie tematyką i podkreślają niezwykłą użyteczność nowych umiejętności. Natomiast zdolność nawiązywania kontaktu z dziećmi i młodzieżą, jaka cechuje Panią Agatę oraz interaktywny sposób prowadzenia zajęć, sprzyja budowaniu bardzo pozytywnej atmosfery”. 

Magdalena Piędel, Kierownik Domu Kultury Podgórze – Dwór Czeczów

 

 

Warsztaty dla rodziny Warsztaty dla szkoły Warsztaty dla biznesu Warsztaty dla Ciebie