Konflikt jest szansą na zmianę, która może wpłynąć na jakość naszego życia. Mediacja, to sposób na rozwiązanie konfliktu w konstruktywny sposób. Proces mediacji pozwala wyrazić obu stronom to, co czują w związku z konfliktem, co jest dla nich ważne oraz usłyszeć się wzajemnie, aby potem szukać wspólnego rozwiązania.

Wypracowane w wyniku procesu mediacji ustalenia i umowy, jak pokazują badania, są znacznie bardziej respektowane przez strony, niż gdyby zostały one narzucone przez kogoś z zewnątrz. Rozwiązania te wypływają z prawdziwych potrzeb uczestników, co dodatkowo wzmacnia efekt porozumienia i zwiększa motywację do wprowadzania ich w życie.

Sesja mediacji w nurcie NVC pozwala również na rozładowanie trudnych emocji oraz znalezienie takich strategii, które łączą potrzeby wszystkich stron konfliktu.

Proces mediacji charakteryzuje się poufnością, bezstronnością i dobrowolnością. Mediator nie narzuca własnych rozwiązań, ani nie przychyla się do żadnej ze stron. Nie stwarza również presji do zawarcia porozumienia. Uczestnicy procesu, mogą w każdej chwili zrezygnować z kontynuowania mediacji.


Przed mediacją każdy z uczestników jest zaproszony na indywidualne spotkanie z mediatorem, aby przedstawić swój punkt widzenia oraz swoje oczekiwania, a także rozładować nagromadzone w wyniku konfliktu emocje. . Po takim spotkaniu wspólnie podejmujemy decyzję o gotowości na mediację. Spotkanie mediacyjne trwa zazwyczaj 1,5 godziny. Ilość spotkań zależy od tego jak skomplikowana i złożona jest sprawa.

Fot. Jakub Michniowski, miejsce: Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie

Rekomendacje:

"Spotkania z Agatą przebiegły w sympatycznej atmosferze. Jej profesjonalizm przejawiał się dużą uważnością i bezstronnością podczas spotkania mediacyjnego, pozwalał na wyraźne nazwanie potrzeb względem drugiej osoby, a także wyraźne odcięcie się od powstałych wcześniej interpretacji. Cele spotkań zostały zrealizowane."

Rafał, HRBP pracujący w dziale personalnym jednej z czołowych firm retail

 

Inwestycja:

Indywidualne spotkanie premediacyjne – 250 zł (60 min)
Sesja mediacyjna wspólna – 400 zł (90 minut)

Dla klientów biznesowych:
Indywidualne spotkanie premediacyjne – 400 zł (60 min)
Sesja mediacyjna wspólna – 600 zł (90 minut)


Ilość sesji zależy od tematu i potrzeb klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany mediacjami w Gdańsku i okolicach napisz: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jeśli jesteś zainteresowany mediacjami w Krakowie i okolicach napisz: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Warsztaty dla rodziny Warsztaty dla szkoły Warsztaty dla biznesu Warsztaty dla Ciebie